PROGRAM DNŮ GIS 2018

Budova G, TUL, Univerzitní náměstí

 

pondělí 12. 11. 2018

9:00 - 15:00

program pro školy po jednotlivých blocích

10:00 - 10:30

slavnostní zahájení

18:00 - 20:00

III. liberecký mapathon


úterý 13. 11. 2018

9:00 - 15:00

program pro školy po jednotlivých blocích

18:00 - 19:30

Program pro veřejnost

Pavel Žemlík - Seznam.cz

Co vše musíme udělat pro to, abyste simohli prohlížet mapu a plánovat trasy.


středa 14. 11. 2018

8:30 - 13:30

program pro školy po jednotlivých blocích

13:45 Ukončení Dnů GIS

Deinstalace výstavy

 

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

výstava posterů, výtvarných prací

 

Dny GIS Liberec 2018

Fotogalerie 2018

PDF Tisk Email

Den první

Zahájení a vyhodnocení výtvarné soutěže

Jako každý rok, proběhlo i letos oficiální zahájení Dnů GIS Liberec 2018. Zahájení se zúčastnili zástupci organizátorů, kteří zahájili letošní ročník a zároveň pomohli s rozdáním cen výhercům výtvarné soutěže. Všem oceněným ještě jednou gratulujeme.


Střípky z prvního dne

První den Dnů GIS Liberec je za námi. Navštívilo jej 252 žáků a studentů z 9 základních a středních škol Libereckého kraje. Novinek letošního roku je více než dost, nejvíce zaujalo "pískoviště", 3D terén, roboti a mnoho dalších stanovišť.

 

 

Stanoviště 2018

Letošní rok si pro vás organizátoři připravili JEDENÁCT interaktivních stanovišť

Na následujících řádcích se seznámíte se stanovišti, která jsme si pro vás připravili.

Celý článek...
 

Co jsou Mapy.cz

Večerní přednáška

Mapy na internetu používá v dnešní době většina populace. Celosvětově mají prvenství Google mapy. Česká republika je však velkou výjimkou a prvenství v mapové aplikaci drží Mapy.cz (seznam.cz).

Pokud vás zajímá, jak se takové mapy vytváří, jak probíhá aktualizace map nejen těch českých ale i zahraničních, jaké jsou zdroje dat, jak se výsledná mapa generuje. Přijďte si nejen tyto informace poslechnout na večerní přednášku pro veřejnost.

 

Přednášek bude zástupce firmy Seznam.cz, Pavel Žemlík, Manažer kartografické redakce

Úterý 13. listopadu od 18:00

Technická univerzita Liberec, Budova G (Univerzitní náměstí 1), 3. patro místnost 313.

 

 

Ukončení registrace pro školy

Celý tým moc těší, že zájem ze stran škol byl tak obrovský. Snažili jsme se vyhovět všem, i když né vždy to šlo.

Momentálně je kapacita naplněna na 120%. a  A máme registrovaných historických 870 studentů a žáků (původní plánovaná kapacita 720) . Z toho důvodu ukončujeme pro letošní rok registraci.

V případě, že se na vás nedostalo a o GIS technologie stojíte, zkuste štěstí za rok, nebo si s vámi vybranou pořádající institucí můžete domluvit ukázku přímo v organizaci.

 

 

III.liberecký mapathon

REGISTRACE:

https://goo.gl/forms/GJ7gGSF6vBepv3tu2

kvůli zajištění dostatečné techniky prosíme o registraci všech co se Mapathonu chtějí zúčastnit. Vlastní notebook nepotřebujete ale  pokud jej máte přineste si prosím vlastní.

12. listopadu 2018 od 18.00 se v Liberci uskuteční již třetí mapathon - akce pro ty, které zajímá mapování, otevřená data, činnost Lékařů bez hranic, či to vše dohromady.

Co je to mapathon?

Mapathon, nebo taky mapovací párty je setkání dobrovolníků, kteří společně za pomoci leteckých a satelitních snímků mapují vytyčené území. Naučíte se zde pracovat s jednoduchým mapovým editorem a také se dovíte, jak Lékaři bez hranic nejen s mapami pracují. K účasti nepotřebujete mít předem žádné zvláštní znalosti.

K čemu je to dobré?

Humanitární organizace potřebuji pro práci v terénu kvalitní a detailní mapy, aby se mohli v oblasti efektivně pohybovat a pracovat. Přesto dnes stále existují oblasti, které dosud nikdo podrobně nezmapoval vůbec, nebo došlo k razantní změně krajiny například vinou přírodní katastrofy. Proto vznikl projekt Missing Maps. Lékaři bez hranic a další humanitární organizace v něm určujíí oblasti, které potřebují zmapovat. Dobrovolníci, ať už se nachází kdekoliv, mohou od svého počítače významně přispět k práci, která pomáhá tisicům lidí v ohrožení.

 

Místo konání: Technická univerzita Liberec, Budova G, III. patro, sraz před aulou v prostorách probíhajících Dnů GIS Liberec 2018.

 

 

Úspěšná registrace 2018

Týden po spuštění registrace, máme komplet zaplněnou kapacitu. I když cca 90% kapacity jsme měli zaplněnou během půl hodiny po spuštění registrace. Moc děkujeme. Takový extrémní zájem jako letos, jsme ještě nezažili. Díky tomu víme, že to děláme dobře a to nám pomáhá připravovat další ročníky.

Zbývá posledních 10 míst v termínu 12.11. od 11.15. Pokud o ně máte zájem je jedno zda jste základka nebo střední škola. Budeme rádi, když bude zaplněn i tento blok. V případě, že máte žáků o trochu víc, nevadí, napište nám to do poznámky, letos se s tím budeme muset poprat ve více blocích.

 

 

REGISTRACE 2018

Email

POZOR! PROBLÉM PŘI REGISTRACI

V případě, že Vám při registraci nepřijde do 24 hodin potvrzení registrace, kontaktujte nás na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 


gd.12_banner.jpg

Přihlášení pro školy

Nové prostory

Doporučujeme

GIS Day
---------------------
Dny GIS na Youtube
---------------------
Geoportál Libereckého kraje
---------------------
Geoinformatika na TULce
---------------------
GIS u HZS ČR
---------------------
Česká geologická služba
---------------------

Přihlaste seONLINE

Právě připojeni - hostů: 22 
DNY GIS: