• http://dnygis.tul.cz/

Výtvarná soutěž MAPPUZZLE

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Čtvrtek, 20 Říjen 2011 10:48

Liberecký kraj u příležitosti 11. ročníku Dnů GIS Liberec, které se uskuteční ve dnech 22. - 24. listopadu 2011 v Krajské vědecké knihovně, vyhlašuje první ročník doprovodné výtvarné soutěže  pro žáky základních a středních škol s názvem MAPPUZZLE.

 

Jak název napovídá, půjde o kombinaci výtvarného ztvárnění krajiny ve formě mapy a současně využití puzzle-principu, aby se každé jednotlivé dílo mohlo stát součástí velkoplošné mapy území našeho kraje. Výtvarná technika je volitelná – svůj „mapový dílec" můžete nakreslit, namalovat nebo udělat jako počítačovou grafiku. Závazný je formát výsledného obrázku a jeho propojitelnost s dalšími díly. Vyberte si území, které máte rádi a znáte ho, a nakreslete, jaké ho chcete mít! Aby bylo možné obrázky různých autorů a různých území mezi sebou propojit, bude třeba při tvorbě díla dodržet několik jednoduchých zásad.

 

Výsledné komponované dílo bude k vidění v rámci Dnů GIS Liberec 2011 v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Zde budou při slavnostním zahájení dne 22. listopadu oceněna tři nejzdařilejší díla v každé z věkových kategorií soutěžících. Všechny práce budou následně také zapracovány do veřejné interaktivní mapové aplikace a nabídnou pestrobarevnou skládanku různých pohledů na Liberecký kraj. Po zpracování přihlášených prací bude dostupná na adrese www.mappuzzle.cz.

Aktualizováno Neděle, 23 Říjen 2011 00:15
 
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY | DNY GIS 2011 | Mappuzzle | Výtvarná soutěž MAPPUZZLE